Ve dnech 24. – 25.9.2022 se ve Sportovním centru Nymburk konalo Mistrovství ČR v boccie jednotlivců 2022 pořádané ČFSH.

Za HSC Velké Meziříčí se mistrovství zúčastnil v kategorii BC1 Ivoš Smolík a v kategorii BC2 František Malec, který do soutěžního turnaje nastoupil po delší době.  

Do zápasů v kategorii BC2 nastoupil František Malec s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek. V zápasech měl některé přesné hody, které vedly k vítězství v jednotlivých směnách. Zápas od zápasu se jeho hra zlepšovala. Po odehrání všech zápasů se František Malec umístil na skvělém třetím místě, což je po delší herní pauze výborný výsledek.

V kategorii BC1 v prvním zápase Ivoš Smolík vedl po třech směnách 4:0, ale zápas se hraje na čtyři směny a v té poslední se soupeři podařilo přesnými hody vyrovnat stav a zápas dospěl do tiebreaku. Ten vyhrál Ivoš a zapsal první dva body. V dalších zápasech si již Ivoš Smolík počínal skvěle, kdy soupeřům nedovolil zahrání více lepších míčků a svoje zápasy vyhrál. Po odehrání posledního zápasu se mohl Ivoš Smolík radovat z prvního místa, čímž se stal Mistrem ČR v kategorii BC1 pro rok 2022 a obhájil tak loňské prvenství. Oběma hráčům za předvedené výkony a medailové umístění gratulujeme.

Přejeme hodně přesných hodů do dalších zápasů.

Roman Smolík

   
© HSCVM