Sportovní soutěže pro handicapované sportovce byli v měsíci září velice úspěšné.

Mistrovství ČR v boccie SH 2021 v Nymburku, vyhrál ve své kategorii náš Ivoš Smolík.

Ve dnech 25. – 26. 9. 2021 se ve Sportovním centru Nymburk konalo Mistrovství ČR v boccie 2021 pořádané ČFSH.

Za HSC Velké Meziříčí se mistrovství v kategorii BC1 zúčastnil Ivoš Smolík, který do soutěžního turnaje nastoupil po dvou letech.

Do základní skupiny A byl Ivoš dle pravidel nasazen s hráči z SC Jedličkova ústavu Praha, paralympionika z Tokia Kateřinou Cuřínovou a Anetou Pokornou. Po dlouhé době absence na turnajích si chtěl Ivoš opětovně zahrát s nejlepšími hráči své kategorie. Této šance se zhostil znamenitě, když po výhrách 5:3 nad Kateřinou Cuřínovou a 4:1 nad Anetu Pokornou postoupil z prvního místa do nedělního semifinále. V tomto eliminačním zápase se opětovně utkal s Anetou Pokornou, která postoupila jako nejlepší hráč z druhého místa po odehrání základních skupin. Tento zápas se od začátku vyvíjel jednoznačně pro Ivoše, kdy se konečné skóre zastavilo na stavu 11:0. Ve finálovém zápase, který započal chvíli před polednem, se Ivoš utkal s Annou Vackovou z SK Kociánka Brno. Zápas byl velice napínavý až do posledního odhozeného míčku, kdy se z těsného vítězství 3:2 radoval Ivoš. Ivoš se tak poprvé ve své sportovní kariéře stal Mistrem ČR v kategorii BC1 pro rok 2021. Gratulujeme.

Přejeme hodně přesných hodů do dalších zápasů.

Roman Smolík

Atletika

Na podzimní atletice, která se konala 5. září v Bílině se skvěle vedlo našim atletům. Radek Coufal vybojoval dvě první místa ve vrhu koulí a hodu oštěpem a 3. místo v hodu diskem. Na třetím místě ho doprovodil v hodu oštěpem nestárnoucí Jarda Polívka.

Další atletické závody se konaly 19. září na atletickém stadionu v Pardubicích. Na těchto závodech byla pro Radka silná konkurence ve všech třech disciplínách. 3. místo v hodu oštěpem bylo překvapivé, ale o to cennější.

Sportovní klub děkuje Kraji Vysočina za finanční podporu a všem, kteří nás v těchto akcích podporují.

Mediálním partnerem jsou Noviny VM.cz a Velkomeziříčsko.