Prvopočátky veškeré činnosti ve hře zvané boccia se datují ještě do roku 2002, kdy se dnešní členové HSC Miroslav Špaček a Miroslav Vajgl zůčastňovali turnajů v první lize pořádané ČFSH , tak jako všichni sportovci ve sportovním klubu TJ ÚSP Kociánka Brno.

V průběhu let se tito matadoři a průkopníci boccii ve Velkém Meziříčí stáhli do ústraní a v tréninku se věnovali nastupující generaci boccistů.

Mezi těmito nastupujícími boccisty byl tehdy František Malec, Jan Houdek, Leoš Lacina a v dalších letech Ivoš Smolík s asistentem Romanem Smolíkem, Stanislav Merunka a Zbyňek Sláma s asistentkou Janou Vítámvásovou a v současné době Sandrou Kopčákovou.

Všichni výše uvedení boccisté dosahovali a dosahují velmi dobrých výsledků. V roce 2009 se v kategorii BC 1 Ivoš Smolík, stal celkovým výtězem 1. Ligy OZP Cupu , který pořádá ČFSH a vybojoval si tímto místo v reprezentaci ČR na MS v Portugalsku, které se konalo v roce 2010. Ve stejné soutěži se na celkovém 8. místě v kategorii BC2 umístnil František Malec, a na 10. Místě v kategorii BC 4 se umístil Stanislav Merunka . Dále ve 2. lize OZP Cupu startovali naši dva zástupci a to Zbyněk Herman a Zbyněk Sláma s asistentkou Sandrou Kopčákovou. Oba naši borci si svými výkony vybojovali účast ve druhé lize pro rok 2010.

V roce2008 se v 1. Lize OZP Cupu celkově umístil Ivoš Smolík na celkovém 4 .místě v kategorii BC1, František Malec v kategorii BC2 obsadil rovněž celkové 4. Místo a v kategori BC 4 Leoš Lacina obsadil celkově 3 .místo. Ve 2. Lize v roce 2008 bojoval Stanislav Merunka, v katagorii BC4 obsadil celkově 3. Místo a Zbyněk Sláma s asistentkou Janou Vítámvásovou ve 3. Lize OZP Cupu obsadili celkově v kategorii BC1 4.místo.

Kromě oficiálních soutěží se naši boccisté mimo jiné zůčastňují I daších turnajů a to jak v minulosti turnajů ve sportovní hale v Novém Veselí, v Základní škole v obci Bory, a již dříve pořádaných kempů ve Velké Meziříčí.

Kromě těchto akcí se jednotlivý boccisté zůčastňují i turnajů pořádaných jinými sportovními kluby. Mezi tyto turnaje patří zejména nejvýznamější Mikulášský a Velikonoční turnaj pořádaný TJ Luže Košumberk ve sportovní hale v Litomyšli.

   
© HSCVM