Po dvouleté odmlce se v sobotu 10. 9. 2022 uskutečnil ve sportovní hale Centrum kultury, sportu a zájmových činnosti v Osové Bítýšce 10. ročník turnaje integrované boccii, O pohár starostky Osová Bítýška.

 Zahájení turnaje se zúčastnila paní starostka Mgr. Lenka Štěpánková a místostarosta Oldřich Machát, kteří všechny zúčastněné v hale přivítali a popřáli dobrou hru během turnaje. Paní starostka věnovala do turnaje krásné poháry a dary o které bojovalo ve dvou skupinách celkem 8. družstev z různých koutů nejen Kraje Vysočina.

Po třízápasové bitvě ve skupinách si družstva v odpoledních hodinách zahrála o celková umístnění. Vítězové skupin družstvo 1. Žďárská kapitána Standy Merunky a družstvo Malčáci kapitána Petra Malce si za přítomnosti všech zúčastněných, paní starostky a místostarosty rozdaly vyrovnaný boj o celkové vítězství. Ve čtvrté směně hráči z Laviček uhráli více míčků a toto rozhodlo o finálovém zápase a vítězství družstva Malčáků před 1. Žďárskou.  Na 3. místě se umístilo družstvo Vitásků. Paní starostka a místostarosta předali všem zúčastněným drobné ceny a těm nejlepším poháry, diplomy a popřáli všem další krásné chvíle jak ve sportovní aktivitě, tak v životě.

Sportovní klub děkuje obci Osová Bítýška za krásné prostředí a zázemí pro tento turnaj, městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina, obci Vídeň, Lavičky, Bory, firmě Wiegel CZ žárové zinkování, Jiřímu Táborskému a Národní Sportovní Agentuře za finanční podporu v roce 2022 a všem, kteří pomáhali během turnaje.

Mediálním partnerem sportovního klubu jsou internetové Noviny VM. cz a Velkomeziříčsko.

   
© HSCVM